Po dlhom čase som si našiel čas pri početných povinnostiach aj na rybačku. Výber padol na obľúbené štrkovisko, ktoré je rozlohou pomerne malé, ale dosť hlboké (priemer tam dosahuje okolo 4,5 m). Miesto som mal dopredu vytipované, ktoré som chodil týždeň kŕmiť. Zo skúsenosti na tejto vode už trošku ovládam finty, ktoré tu platia na miestnych kaprov. Vnadil som 24 mm guličkami, doma našúľaným krillom zo zmesí Mikbaits s veľkým obsahom rybacích múčok. No finta spočíva v tom, že som na tieto guličky nechytal, lebo moja skúsenosť je taká, že kapre sú veľmi opatrné na veľké množstvo jedného druhu krmiva. Chytal som na Redhalibut peletu s Pop Up, ktoré si upravujem sám. Je to biely halibut marinovaný v Spicesquid Power Go. Montáže pozostávajú z: háčik Incizor 4Ďalšie stretnutie naviazaný na Ultra Skin Brown 25 lb a doladený rovnátkom Hook Aligner. Špecifikom montáže je olovenka CamFlex Leadfree vylepšená o gumu Power Gum s nosnosťou 22 lb.

Je to montáž, ktorú prakticky ryba nemá šancu vytriasť z úst, lebo to guma Power Gum celé odpruží. Je to super vec od Gardner Tackle. Hlavne pre tých, ktorí uprednostňujú malé háčiky. Bezpečnosť celej tej montáže zabezpečuje kvôli mnohopočetnosti uzlov Multi-Clip s gumenou čiapočkou Tail Rubber, z ktorého pri kontakte s rybou olovo vždy odpadne. Netreba sa toho obávať, ešte ani raz sa mi nestalo, že by som rybu s olovom na klipe vytiahol.

A teraz už na tie úlovky, ktoré ma neskutočne potešili. Po štyroch hodinách lovu sa mi podarilo dostať na podložku miestneho mohykána, ktorého som mal tú česť chytiť už tretí krát, teraz s hmotnosťou 21,87 kg. Podarilo sa mi ho už chytiť s menšou, ale aj väčšou váhou. Ale na tom teraz nezáleží – prišiel a veľmi veľmi ma potešil, že je zdravý a v plnej kondícii. Do rána sa mi podarilo ešte chytiť dvoch kaprov, jedného cca. 8 kg a druhého 11,20 kg. No musím podotknúť, že počasie ktoré vládlo bolo ukrutné, vietor podľa predpovede dosahoval rýchlosť 84 km/h a do toho dážď, bolo to niečo brutálne, ale vydržal som. V piatok na obed ma prišiel pozrieť môj kamoš Laco ktorého som pohostil s kávou a ako popíjame kávu z ničoho nič jazda, z ktorej sa vykľul nádherný 13 kg šupík. Večer zase začalo pršať a to už bolo aj na mňa veľa. O 1:00 hodine v noci som chytil ďalšieho kapra vo váhe 10,43 kg, ďalej som nenahodil udicu, lebo som vedel, že ráno musím ísť domov kvôli pracovným povinnostiam.

Veľká vďaka patrí mojim kamarátom Marekovi a Lacovi, že ma prišli nafotiť v tom hroznom počasí. Samozrejme vďaka teamu Gardner Tackle Slovakia, ktorí mi poskytli pomôcky na montáže a chlapcom z Mikbaits, od ktorých mám návnady.